Katedra Ekologii i Zoologii Kręgowców
Wydział Biologii i Ochrony Środowiska
Uniwersytet Łódzki
zatrudni
adiunkta w grupie pracowników badawczych
INSTYTUCJA: Katedra Ekologii i Zoologii Kręgowców, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki
MIASTO: Łódź
STANOWISKO: adiunkt w grupie pracowników badawczych (typu post-doc)
WYMIAR GODZINOWY: pełny etat
DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki biologiczne
DATA OGŁOSZENIA: 28 stycznia 2022 r.
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: 28 lutego 2022 r.
LINK DO STRONY UNIWERSYTETU: www.uni.lodz.pl
INFORMACJE DODATKOWE: zgłoszenie w języku angielskim należy przesyłać na adres: martin.reichard@biol.uni.lodz.pl (w temacie e-maila należy obowiązkowo wpisać "konkurs ADT006")
SŁOWA KLUCZOWE: konkurs na stanowisko adiunkta, ekologia wód słodkich, interakcje ekologiczne, bioróżnorodność, koewolucja, gatunki inwazyjne
OPIS: Kandydat musi spełniać wymagania art. 113 i art. 116 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, ze zm.) oraz Statutu Uniwersytetu Łódzkiego, z uwzględnieniem art. 246 ust. 5 ustawy z dnia 3 lipca 2018 roku – Przepisy wprowadzające ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1669).
Kandydat powinien spełniać następujące kryteria:
Dodatkowe oczekiwania:
Opis zadań:
Oferujemy:
Rodzaj umowy: umowa o pracę na pełny etat, na czas określony, 12 miesięcy z możliwością przedłużenia do 33 miesięcy
Wynagrodzenie: 10.000 zł brutto (ok. 5.750 zł netto)/miesiąc, dokładna kwota uzależniona od kwalifikacji formalnych
Katedra Ekologii i Zoologii Kręgowców na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego skupia badaczy krajowych i zagranicznych i prowadzi badania naukowe nad różnymi aspektami ekologii zwierząt, głównie słodkowodnych.
Proponowane stanowisko jest finansowane w ramach projektu OPUS (PI: Prof. Martin Reichard), którego celem jest zbadanie, jak drobnoskalowa zmienność w oddziaływaniach międzygatunkowych wpływa na wynik inwazji biologicznych w populacjach współoddziaływujących gatunków. Wykorzystując ryby z rodzaju różanka oraz inwazyjnego małża, który służy jako żywiciel dla jaj różanki, projekt wykorzystuje metody terenowe i eksperymentalne do badania znaczenia cech specyficznych dla danej populacji dla sukcesu inwazji gatunków nierodzimych.
Tytuł projektu: Czy dynamika koewolucji generuje specyficzne dla populacji reakcje na gatunki inwazyjne?
Kandydaci przystępujący do konkursu powinni złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego wraz z następującymi załącznikami: kwestionariuszem osobowym dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz oświadczeniami dostępnymi na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego – w tym oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie podstawowym miejscem pracy kandydata (dostępne pod adresem www. uni.lodz.pl/kariera lub na życzenie przesłane na adres katarzyna.walczak@biol.uni.lodz.pl), życiorys zawierający wykaz osiągnięć naukowych (publikacji, staży i projektów naukowych, prac terenowych itp.), kopię dyplomu doktorskiego lub zaświadczenie o nadaniu stopnia doktora, list poparcia od opiekuna naukowego oraz klauzulę RODO (stanowiącą załącznik do niniejszego ogłoszenia).
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 3 marca 2022 r.
Zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi kandydatami.
Wygranie konkursu nie gwarantuje zatrudnienia w Uniwersytecie Łódzkim.