FORMULARZ DLA OGŁOSZENIODAWCÓW
Instytucja:Uniwersytet Łódzki
Miasto:Łódź
Stanowisko:adiunkt w Katedrze Chemii Organicznej w wymiarze pełnego etatu
Dyscyplina naukowa:chemia, specjalność: chemia organiczna
Data ogłoszenia: 3.10. 2017 r.
Termin składania ofert:17.10.2017r.
Link do strony uczelni:www.uni.lodz.pl
Dodatkowe informacje:zgłoszenie na konkurs należy dostarczyć lub przesłać na adres:
Wydział Chemii UŁ
ul. Tamka 12, pok. 4-215, Łódź 91-403
Telefon kontaktowy: (+48 42)635 57 50,
e-mail: kchemorg@uni.lodz.pl
Słowa kluczowe:konkurs na stanowisko adiunkta
Wymagania:
Kandydat na w/w stanowisko powinien spełniać wymogi art. 109 Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365, ze zm.) z późniejszymi zmianami wprowadzonymi ustawą z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz
o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 84, poz. 455), w brzmieniu obowiązującym od dnia
1 października 2011 r. Kandydat powinien posiadać stopień naukowy doktora w zakresie nauk chemicznych, w dyscyplinie chemia, specjalność: chemia organiczna oraz znać język polski w mowie i piśmie w zakresie umożliwiającym prowadzenie zajęć ze studentami.
Kandydat powinien posiadać doświadczenie w pracy naukowej w zakresie syntezy organicznej, ze szczególnym uwzględnieniem znajomości nowoczesnych technik syntezy związków metaloorganicznych. Ponadto wymagana jest umiejętność pisania tekstów w języku angielskim z zakresu chemii organicznej
i metaloorganicznej, udokumentowana opublikowaniem, co najmniej 8 artykułów w czasopismach z „listy filadelfijskiej” jak również min. 10 miesięczny staż pracy w przemyśle lub min. 10 miesięczny staż naukowy typu „post-doc” w zagranicznym ośrodku naukowym. Wymagany jest również czynny udział w konferencjach naukowych. Kandydat powinien legitymować się doświadczeniem w pracach nad realizacją grantów naukowych (jako wykonawca lub kierownik) uzyskanych w krajowych lub europejskich postępowaniach kwalifikacyjnych (NCN, KBN, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Kandydat powinien posiadać także obszerną wiedzę i doświadczenie w zakresie biologicznie orientowanej chemii kompleksów metaloorganicznych ze szczególnym uwzględnieniem substancji o aktywności przeciwnowotworowej, przeciwbakteryjnej i przeciwpasożytniczej. Wymagane jest też doświadczenie w zakresie prowadzenia zajęć dydaktycznych w dziedzinie chemii organicznej. Dodatkowym atutem będzie znajomość technik chromatografii FPLC, HPLC oraz woltamperometrii cyklicznej.
Osoby przystępujące do konkursu powinny złożyć podanie o zatrudnienie skierowane do J.M. Rektora UŁ wraz z wymienionymi poniżej załącznikami:
- kwestionariusz osobowy,
- życiorys,
- oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie Jego podstawowym miejscem pracy w rozumieniu w/w ustawy,
- informację dotyczącą stopnia znajomości języków obcych,
- wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych, w tym listę publikacji z aktualnym IF oraz listę wystąpień konferencyjnych wraz z wykazem prowadzonych dotychczas zajęć dydaktycznych (rodzaj zajęć, liczba godzin).
-poświadczenie odbycia stażu typu postdoc w zagranicznej instytucji naukowej (jeśli staż miał miejsce).
Zastrzegamy sobie prawo przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych tylko z wybranymi osobami.
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 19. 10. 2017 r.