Nazwa jednostki: Katedra Biofizyki Medycznej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, Łódź
Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta
Ogłoszenie możne też znaleźć na:
Wymagania:
- tytuł zawodowy magistra/magistra inżyniera w zakresie nauk biologicznych lub biotechnologii
- dobra znajomość języka polskiego
- dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym samodzielne studiowanie specjalistycznych prac naukowych, współudział w przygotowaniu publikacji oraz ustną prezentację wyników na konferencjach międzynarodowych;
- doświadczenie w zakresie hodowli komórek, technik badań białek, inżynierii genetycznej (m.in. elektroforeza, immunoblotting, ELISA, RT-PCR)
- ogólna wiedza na temat hodowli komórkowych
- podstawowa wiedza z zakresu mikroskopii świetlnej oraz fluorescencyjnej
- ogólna wiedza na temat podstawowych metod oceny żywotności i przeżywalności komórek
- wiedza statystyczna (przynajmniej na poziomie podstawowym)
- udokumentowana działalność naukowa (udział w organizacjach naukowych, komunikaty konferencyjne, publikacje naukowe, nagrody, staż naukowy w krajowej lub zagranicznej jednostce naukowej)
- dobra organizacja, systematyczność, sumienność i umiejętność pracy zespołowej.
Opis zadań:
Szczegółowy zakres zadań:
- realizacja zadań badawczych przewidzianych w projekcie Sonata Bis 9 pt. „Wykorzystanie olaparibu i inhibitorów kinazy ATR/CHK1 jako celowanej terapii przeciwnowotworowej opartej na syntetycznej letalności”
- czynny udział w pracach projektu w standardowych godzinach (dyspozycyjność);
- prace in vitro na modelu opornym na olaparib raka jajnika.
- ocena cytotoksyczności i genotoksyczności badanych związków.
- określenie rodzaju interakcji między jednocześnie podawanymi związkami w linii opornej na olaparib i na podstawie prowadzonych badań in vivo.
- analiza rodzaju śmierci komórkowej wywołanej przez pojedyncze związki i ich kombinacje.
- badanie związku między PARPi i kinazami szlaku RSR.
- ocena potencjału związków na podstawie badań in vivo i w modelu in vitro
- badanie profilu ekspresji miRNA w komórkach opornych na olaparib oraz analiza biostatystyczna.
- aktywne uczestnictwo w planowaniu badań, analizie wyników oraz przygotowywaniu manuskryptów publikacji, a także prezentacja wyników na konferencjach naukowych;
- prowadzenie dokumentacji badawczej, w tym przygotowywanie okresowych raportów z wykonanych zadań.
Typ konkursu NCN: Sonata Bis-NZ
Termin składania ofert: do 20 października 2020 z zastrzeżeniem, że w przypadku wcześniejszego zgłoszenia się kandydata spełniającego wymogi zawarte w ogłoszeniu, konkurs zostanie zakończony przed terminem.
Forma składania ofert: e-mail
Warunki zatrudnienia:
Miejsce pracy: Katedra Biofizyki Medycznej, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki, Łódź
Stypendium naukowe: Umowa na okres 6 miesięcy, z możliwością przedłużenia na dodatkowe 36 miesięcy od momentu podjęcia pracy w projekcie. Wynagrodzenie 3 000 zł/miesiąc jako stypendium projektowe + wynagrodzenie otrzymane ze szkoły doktorskiej.
Dodatkowe informacje:
Wymagane dokumenty:
- List motywacyjny do kierownika projektu określający zainteresowania badawcze oraz kompetencje do realizacji zadań w projekcie
- Życiorys (CV) zawierający w szczególności informacje o dotychczasowych osiągnięciach naukowych, w tym o publikacjach, wyróżnieniach, stypendiach, nagrodach, doświadczeniach naukowych zdobytych poza macierzystą jednostką naukową w kraju lub za wystąpienia na konferencjach naukowych; oraz o wcześniejszym udziale w projektach badawczych;
- Kopia dyplomu ukończenia studiów magisterskich
- Zaświadczenie potwierdzające status doktoranta studiów doktoranckich/szkoły doktorskiej. Warunkiem zatrudnienia wyłonionego kandydata będzie zdany egzamin na studia doktoranckie. Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji do szkoły doktorskiej znajdują się na stronie:
https://www.uni.lodz.pl/strona/szczegoly/sdnsip-re...
- Dane kontaktowe osób mogących udzielić referencji
- Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu (dokument na końcu ogłoszenia)
Ponadto:
- Kandydaci mogą zostać poproszeni o dodatkowe materiały (np. prace magisterskie, przygotowane lub opublikowane artykuły, itp.)
Kandydaci przystępujący do konkursu powinni przesłać elektronicznie wszystkie wymagane dokumenty w formie plików PDF na adres mailowy kierownika projektu (dr hab. Aneta Rogalska, e-mail: aneta.rogalska@biol.uni.lodz.pl. W tytule maila należy wpisać: „Stypendium doktoranckie w projekcie Sonata Bis 9) przed przystąpieniem do rejestracji na właściwe studium doktoranckie (termin rejestracji upływa z dniem 6 września 2020)”
- Komisja może skontaktować się z najlepszymi kandydatami i zaprosić ich na rozmowę kwalifikacyjną na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Łódzki (o dokładnym miejscu i czasie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).
- W przypadku wcześniejszego zgłoszenia się kandydata spełniającego wymogi zawarte w ogłoszeniu, konkurs zostanie zakończony przed terminem.
-Stypendia zostaną przyznane na podstawie decyzji Komisji stypendialnej, powołanej w oparciu o „Regulamin przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki”
- Uniwersytet Łódzki zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata.